"

Břeclavský drak letos na řece Dyji přivítal 26 firemních a FUN posádek

27. 06. 2018 , aktualizace: 28. 06. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Jaký byl 9. ročník Břeclavského draka?

Stále stoupající úroveň dračích závodů na řece Dyji má na svědomí především paní ředitelka závodu Slávka Kouřilová z místního Slováckého veslařského klubu.

Pod jejím vedením se již několik let daří do Břeclavi pozvat firemní i FUN posádky, které si každoročně přijedou nejen zazávodit na dračích lodích, stmelit partu či pracovní kolektiv, ale, a to především, se pobavit.

„Břeclavský drak je závod, který je vyprodaný skoro za týden. Firmy i FUN posádky s ním již dopředu v kalendáři počítají a my máme spíš problém v tom, že závod není nafukovací… to i přes to, že jedním z našich hlavních partnerů je společnost Gumotex 😉,“ z vesela konstatuje paní ředitelka Kouřilová.


Těsné výsledky na 200metrové trati

Břeclavský drak začínal v sobotu v 9 h prvním startem na 200 m. Kategorii FUN ovládli Pinkalovi draci, na 2. místě se umístili Eragonovi jezdci a bronz letos patřil Pralesní lize. Ceny posádkám předal pan František Klimovič ze společnosti Fosfa.

Mezi firemními týmy, kterých se letos sjelo do Břeclavi 9, si nejlepší formu přivezla posádka OTIS – reprezentující zde největšího světového výrobce výtahů, eskalátorů a travelerů. Na druhém místě skončili Fosfa Ekodraci, vedení kapitánem Františkem Klimovičem a třetí místo si právem zasloužili Gumotex auťáci, kteří si pro bronzový pohár dojeli na dvoustovce pod taktovkou Pavla Kašuby. Pan Kašuba, jako zástupce hlavního partnera závodu – společnosti Gumotex – také předal poháry třem nejrychlejším firemním týmům.

Porazit se dají, porážet však nikoliv

O kom je řeč? Čtěte dále...

Po nelítostných bojích na 200metrové trati, kde o výsledném pořadí často rozhodovaly tisíciny vteřiny, se posádky postavily na kilometrovou trat´. Již na poradě kapitánů si zástupci posádek odsouhlasili, že pokud nastoupí na 1 km, nemusí až do středy do práce 😉 Asi proto se přihlásili skoro všichni. Pouze Fosfa Energoamani se rozhodli, že raději budou jen povzbuzovat své kolegy – posádku Eko draků.

Mohutný klan Fosfa fans pak pomohl Eko drakům ke krásnému 6. místu. Zlato obhájili Pinkalovi draci, stříbro putuje do OTISu a třetí místo udělalo letos radost týmu Fitness Electric. Ten na letošní dračí závody přijel s novými členy a na dopolední dvoustovce ladil synchronizaci celé posádky. Protože nejen síly a fyzické kondice je na dračí lodi potřeba… to zásadní je: Udržet po celou délku trati synchronizované pádlování všech členů posádky.

Nejlepší posádky obdržely ocenění svých výkonů z rukou pana místostarosty města Břeclavi pana Ing. Zdeňka Urbana.

To nejhezčí nakonec... doslova

Královnami a tím i absolutními vítězkami v kategorii ryze ženských posádek se staly Dračice. Ty tak splnily předzávodní předsevzetí: Obhájit poslední místo mezi firemními posádkami 😉

Draci, grilování, opékání, gulášek a pohodička

Celý festivalový den se nesl v pohodovém duchu. Pevné starty i cílová kamera byly ozdobou závodu a potvrdili jeho vzrůstající úroveň. Profesionální organizaci sportovní části závodu ocenila a členům týmu TORRSEN SPORTS poděkovala v závěrečné řeči paní ředitelka Kouřilová. 

Nezbývá, než se těšit na jubilejní 10. ročník Břeclavského draka... a hlavně sledovat spuštění přihlášek na www.breclavskydrak.cz 😉

Pádlu zdar, čest všem zúčastněným a sláva vítězům!

Níže najdete kompletní výsledky 9. ročníku Břeclavského draka:

200 m firmy

 1. OTIS
 2. FOSFA EKODRACI
 3. GUMOTEX AUŤÁCI
 4. ALCA
 5. GUMOTEX NÁFUKY
 6. TEH BEST OF BORS
 7. RACIO DRAGON TEAM
 8. FOSFA ENERGOMANI
 9. DRAČICE

200 m FUN

 1. PINKALOVI DRACI
 2. ERAGONOVI JEZDCI
 3. PRALESNÍ LIGA
 4. SLOVÁCKÉ SYREČKY
 5. KANOŇÁCI
 6. FITNESS ELECTRIC
 7. MODŘÍ DRACI
 8. DRACI Z RADNICE
 9. ČERNÁ PERLA
 10.  OSTRÝ SKALPEL
 11.  PŘÁTELÉ POŽÁRNÍCÍ
 12.  VÝBĚR Z BOBULÍ
 13.  S-KO TEAM
 14.  GÉBÉVÉČKA
 15.  CHASA ZE STAREJ
 16.  TRAUBEM HROZNOVÁ LHOTA
 17.  FASTRACH

1000 m

 1. PINKALOVI DRACI
 2. OTIS
 3. FITNESS ELECTRIC
 4. PRALESNÍ LIGA
 5. ERAGONOVI JEZDCI
 6. FOSFA EKODRACI
 7. GUMOTEX AUŤÁCI
 8. SLOVÁCKÉ SYREČKY
 9. ČERNÁ PERLA
 10. DRACI Z RADNICE
 11. GUMOTEX NÁFUKY
 12. ALCA
 13. MODŘÍ DRACI
 14. PŘÁTELÉ POŽÁRNÍCÍ
 15. TEH BEST OF BORS
 16. S-KO TEAM
 17. OSTRÝ SKALPEL
 18. KANOŇÁCI
 19. VÝBĚR Z BOBULÍ
 20. TRAUBEM HROZNOVÁ LHOTA
 21. CHASA ZE STAREJ
 22. GÉBÉVÉČKA
 23. RACIO DRAGON TEAM
 24. FASTRACH
 25. DRAČICE

Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI