"

44. ročník regaty Voga Longa s českou dračí stopou

30. 05. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Posádky EFG a KVS Hranice na 44. ročníku největší světové regaty – Voga Longy

Na dračích lodích jste mohli narazit na posádku EFG Dragons (s podporou EGF Group a ČSDL) a KVS Hranice.

 

 

 

 

 

Na start trati dlouhé okolo 30 km, která vede po moři kolem ostrovů sousedících s Benátkami se letos postavilo více jak 2000 různých plavidel. Voga longa symbolizuje a odkazuje na dobu, kdy Benátkami proplouvali lodě a plavidla byla poháněny jen lidskou silou, protože moderní motorové čluny mají vliv na statiku tohoto nádherného města na moři.

Vzhledem k různým druhům plavidel se nejedná o klasický závod, ale důležité je poměrně náročnou jízdu zvládnout a projet cílem před náměstím San Marco.

K účasti našich posádek ještě můžeme zmínit, že k místu startu vyrážely z pevniny vzdálené přibližně 7 km a cestou na start i zpět po dojetí bylo nutné projet otevřené moře a Kanál della Giudecca, kde jezdí opravdu velké lodě i několikapatrové trajekty, přičemž se musíte na tomto místě vypořádat s několika metrovými vlnami.

„Bylo až neuvěřitelné, že jsme se zde nepotopili, když víme jak málo dračí lodi k potopení ve vlnách stačí. Kdybych tam nebyl přítomen, nevěřil bych, že se takové vlny na dračí lodi dají zvládnout.“

Start ohlásil přesně v devět hodin výstřel z námořního děla a celý peloton plavidel roztažený na několika stovkách metrů se dal do pohybu. To jsou chvíle euforie a velkého zážitku, který v cíli završí upomínková medaile pro každého člena posádky.

Například posádka EFG zvládla trať za 2:53min, byť vyjížděla ze zadních pozic, byla v cíli, při kterém se Benátkami projíždí po Kanálu Grande za povzbuzování velkého množství diváků, mezi úplně prvními.

Odměnou pro ně pak byla plavba nádhernými spletitými kanály v Benátkách určených gondolám a otevřených ostatním plavidlům jen v tento jeden den v roce. Posádka KVS Hranice se podělila o podobné pocity, mezi které patřil skvělý zážitek, doplněný krásným počasím, skvělou náladou a super partou. Po dojetí do kempu na pevninu, citujeme, „oslavili, že všichni důchodci tento skvělý výkon přežili.“

Jednoduše se jedná o nádhernou vodáckou akci a životní zážitek pro účastníky.


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI