"

Posádky to v Hlučíně na dračích lodích baví

28. 05. 2019 Sdílej na Dragonboatsport.cz

DRAGON PARTY Hlučín chce velké dračí lodě 

Hlučínská DRAGON PARTY zahájila svoji tradici v roce 2017. S nadšením pro dračí sport tehdy ředitel závodu pan Válek dal dohromady tři posádky. A my můžeme tak v roce 2019 již směle říci, že závody v Hlučíně mají vzestupnou tendenci.

„Chceme v Hlučíně udržet tradici velkých dračích lodí,“ řekl k závodu pan ředitel Válek.

Tucet velkých dračích lodí a jejich fanoušků vytvořilo i letos na Štěrkovně parádní atmosféru. Na závod dorazili staří známí jako Ingeteam, Kůže líné, Jestřabi VZS, Divoké karty, Jarda a Bivoj a také loňští mistři na 200 m Jiné kafe. Hlučínské stálice doplnily Czech Beast Gym Opava, Domašine Dragons, DB Ostrava a další posádky, jež si to dle slov jejich kapitánů či kapitánek přijely na DRAGON PÁRTY hlavně užít.

„Naším cílem je, aby nikdo nepoznal, že jsme maskovaní čínští reprezentanti,“ měl o svých cílech jasno Petr, kapitán posádky Kůže líné.

DRAGON PARTY Hlučín 2019

Na závod dorazila také posádka HOWADA – jejich převleky a líčení a la skupina KISS sklidily nadšení a obdiv všech sportovních kolegů i návštěvníků, samozřejmě včetně těch nejmenších 😉

DRAGON PARTY Hlučín 2019

Někdo se také letos přijel zlepšit oproti roku 2018. Většina posádek se ale viděla na bedně. I ta hlučínská bedna má však pouze tři místa. To třetí vybojovala ostravská parta DB Ostrava, která přijela na závody s mnoha nováčky, stříbro v neuvěřitelném finále nakonec získali úřadující šampioni z roku 2018 Jiné kafe a zlato zaslouženě putovalo k táborové sestavě z Domašova – posádce Domašine Dragons.

„Naším cílem bylo stlačit čas pod 50 vteřin, a to se nám povedlo! Je to dnes pro nás také generálka na Slezskou Hartu,“ komentoval závody kapitán Adam.

Po celý den byl v Hlučíně pro všechny dostatek občerstvení, slunce svítilo a doprovodný program pro děti běžel na plné obrátky. Děti si mohly zařádit na skákacím hradě, trampolíně či s rodiči vyzkoušet jízdu na pravé dračí lodi – to je vždy pro děti, které ještě nemohou závodit, tou největší odměnou za fandění a podporu dospěláků.

Odpoledne již patřilo závodu na 1 km. Posádka Jiné kafe v tom měla jasno – teď, anebo nikdy! Co se „nepovedlo“ na 200 m, to se povede na kilák! A bylo to tak – cca o 1 vteřinu byla na kilometr rychlejší než DB Ostrava i Domašine Dragons, kteří jim vyfoukli „obhajobu“ titulu z dvoustovky.

DRAGON PARTY Hlučín 2019

Závěrečné vyhlášení obohatila pochvalná slova předsedy Českého svazu dračích lodí Ing. Michala Konvaliny, který byl po celou dobu závodu v ,,utajení“ pod maskou hlavního rozhodčího. Pan předseda poblahopřál všem za skvělé výkony a ocenil fér sportovní prostředí.

Po předání pohárů a medailí vítězům sportovní část dne uzavřel ředitel závodu pan Válek a také přislíbil organizaci již 4. DRAGON PARTY 2020.

Pak už nic nebránilo tomu, aby se rozjela pravá dračí after party s DJ Danem 😉

Na výsledky 2019 pokračujte ZDE

Na atmosféru DRAGON PARTY se můžete podívat do naší fotogalerie


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI