"

Letos startuje nová FIREMNÍ LIGA DRAČÍCH LODÍ!

31. 03. 2019 , aktualizace: 02. 04. 2019 Sdílej na Dragonboatsport.cz

FIREMNÍ LIGA DRAČÍCH LODÍ 2019

Firemní liga dračích lodí je určena pro týmy sportovně naladěných firem – jejich zaměstnanců, klientů a partnerů včetně jejich rodinných příslušníků.

 • Jízda na dračí lodi je vynikající příležitostí k otestování týmového souznění každé firmy.
 • Závody na dračích lodích jsou aktivním teambuildingem pro soutěživé.
 • Soutěží se v kategorii DL10 (malá dračí loď pro 10 pádlujících) MIX 8/2 – v posádce musí být minimálně 2 pádlující ženy.
 • Závodí se na dlouhých 800-1 000 m a krátkých tratích (sprint) 100-200 m.
 • Zúčastnit se můžete i pouze jediného závodu, nebo se můžete zkusit probojovat až do velkého finále.
 • Pro sezónu 2019 jsou vypsány tři závody základní části a velké finále, které se uskuteční 14.-15. 9. 2019 v Brně v rámci Mistrovství České republiky dračích lodí ČSDL, pod záštitou Českého svazu kanoistiky.
 • O postupu do velkého finále FIREMNÍ LIGY DRAČÍCH LODÍ rozhoduje součet čtyř nejlépe bodovaných umístění na krátkých (100-200 m) i dlouhých (800-1 000 m) tratích ze základní části.

Základní podmínky účasti ve FLDL 2019:

Název posádky dračí lodi je odvozen od názvu (značky) závodící firmy.
Základ posádky dračí lodi tvoří zaměstnanci, klienti a partneři dané firmy, a to včetně jejich rodinných příslušníků. V posádce je povolen maximální počet 2 pádlujících registrovaných ve sportovních posádkách dračích lodí, kteří nejsou zaměstnanci firmy (z toho maximálně 1 pádlující s registrací kanoistického svazu pro jiný sport než dračí lodě).

Posádce dodá kormidelníka pořadatel, případně může posádka využít svého kormidelníka s licencí VMP a se zkušeností v kormidlování při závodech.

Soutěžní pravidla:

V souladu s pravidly Českého svazu dračích lodí. Kapitánům budou pravidla vysvětlena na poradě. Týmy budou rozlosovány předem do rozjížděk. Ihned následují opravné jízdy, dále semifinálové jízdy a finále. Do semifinálových a finálových jízd se týmy nasazují dle postupového klíče, který bude sdělen kapitánům na poradě. Při závodu na dlouhou trať rozhoduje nejlepší dosažený čas. Bodování ve FL dle platných pravidel.

Kategorie:

DL10 (malá dračí loď pro 10 pádlujících) MIX 8 / 2 – v posádce musí být minimálně 2 pádlující ženy.

Startovné:

Pro firemní týmy na základě smluvního vztahu činí startovné na lodi pro 10 osob 10 000 Kč bez DPH.

Všem posádkám dodá kormidelníka pořadatel, případně má posádka právo použít svého kormidelníka s průkazem vůdce malého plavidla a zkušeností ve vedení dračí lodě při závodech, kterého schválí pořadatel.

Něco navíc – zviditelnění vaší firmy

Firemní posádka může prezentovat svoji společnost (značku) v rámci jejího zázemí na závodu/v areálu – firemní party stany, vlastní vlajky, sloní uši (muší křídla) apod.

Každá firemní posádka účastnící se v dané sezoně min. 1 závodu v rámci FL získá reprezentativní prezentaci (vlastní stránku) v časopisu DragonBoatSport.cz. Časopis DragonBoatSport.cz ročně navštíví 20 tisíc uživatelů a je určen všem závodníkům, nadšencům a fanouškům dračích lodí, outdoorových sportů a sportovního teambuildingu.

Systém bodování

 V základní části seriálu Firemní ligy je připraveno 6 startů (3x krátká a 3x dlouhá trať). Boduje se pořadí za každý start a podle bodového zisku se stanovuje průběžné pořadí. Pro účely kvalifikace na Mistrovství ČR firemních posádek se započítají 4 nejlepší bodované výsledky.
Bodovací tabulka:

 1. místo                               100 bodů
 2. místo                               95 bodů
 3. místo                               92 bodů
 4. místo                               90 bodů
 5. místo                               89 bodů

… a dále se snižuje po jednom bodu
 

PŘIHLÁŠKY A TERMÍNY

Základní část

8. 6.   Brno – přehrada / Brněnský festival dračích lodí: PŘIHLÁŠKA
27. 7. Jedovnice / Olšovec Open: PŘIHLÁŠKA
10. 8. Plumlovská přehrada / Plumlov Open: PŘIHLÁŠKA

Velké finále FIREMNÍ LIGY DRAČÍCH LODÍ

Velké finále se uskuteční 14.-15. 9. 2019 v Brně v rámci Mistrovství České republiky dračích lodí ČSDL, pod záštitou Českého svazu kanoistiky.

O postupu do velkého finále rozhoduje součet čtyř nejlépe bodovaných umístění na krátkých (100-200 m) i dlouhých (800-1 000 m) tratích ze základní části.

 


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI