"

Flotila Cup 2019 slovy jejich účastníků

22. 05. 2019 , aktualizace: 24. 05. 2019 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Nejtěžší, nejdelší a nejkrásnější závod…
taková je Flotila Cup

Flotila Cup je závod s mnoha NEJ. Proto zaslouží naše tradiční, však speciální, ohlédnutí za závodem. Jak tedy vnímají nejdelší závod dračích lodí v ČR jeho samotní účastníci? 

Flotila Cup je úžasný zážitek

Flotila je hodně specifický závod, už hromadný start dvacítkových lodí je úžasný zážitek, a to jak z pohledu závodníků, tak z pohledu diváků na břehu. Samotná trať, která je vlastně nejdelší tratí, která se v ČR jezdí, je velice krásná, jede se soutěskou pod Mečkovem, otáčka je přímo pod hradem Veveří a část, kdy se jede přes samotné jezero, má zase svoje kouzlo v tom, že je zde provoz lodní dopravy a potkat se s parníkem, už vyžaduje kapku odvahy… o adrenalinu ani nemluvím.

Z pohledu kormidelníka musím říct, že je to závod hodně náročný, jede se necelou hodinu a udržet posádku celou dobu ve varu a v tempu, je opravdu výzva jak pro kormidelníka, tak pro bubeníka. Samotní závodníci si při této vzdálenosti sáhnou takřka na dno svých fyzických i psychických sil, ale za zážitek z tohoto závodu to opravdu stojí!!!
Libor Hamzík, kormidelník a trenér AZUMA Dragons

Flotila Cup 2019 Libor Hamzík

Klobouk dolů před všemi

Pěkný závod, s poněkud hořkým koncem pro naši posádku. Ale i takový výsledek nás posune dál a na příští ročník se připravíme ještě lépe, aby pohár zůstal konečně doma. Klobouk dolů před všemi zúčastněnými posádkami, obzvlášť potom před posádkou Veteránů Brno, kteří i v takovémto závodě dokážou ukázat soupeřům svá záda.
Radim Bajer, Dragonclub Brno

Flotila Cup 2019

Závod, kde se stává vítězem každý, kdo sebere odvahu a postaví se na start

Flotila Cup je jeden z nejkrásnějších závodů v roce. Taková rychlá akce – přijdeš – odpádluješ – odejdeš. Ale ten zážitek stojí za to! Po startu si vždy říkám: Co tady dělám! Ten pocit „dát to“ a dojet do cíle, je nepopsatelný. V tomto závodu se stává vítězem každý, kdo se nebojí a přijme tuto výzvu. Určitě doporučuji všem si tento závod vyzkoušet.
Radovana Chupáčová, ŠK Dračia Legia Trenčín 2012

Flotila Cup 2019

Je to Královna závodů

Flotila je královnou závodů, protože pro mě osobně má několik těch „nej“. Nejtěžší a nejdelší závod, nejkrásnější prostředí, letos největší vlny a nejtěsnější dojezd pro první dvě posádky (těm opravdu tleskám). Musím říct, že to byla moje první Flotila, a proto jsem k ní přistupoval s obrovským respektem. Ten závod si vás ale získá. Tady se jede takříkajíc na morál.

Chtěl bych pogratulovat všem posádkám, že do toho šly, a že předvedly úžasné výkony. Za AZUMA Dragons musím říct, že náš výsledek byl samozřejmě daleko za našimi očekáváními. Ale co je pro mě mnohem důležitější než samotný výsledek, je skutečnost, že jsme se nevzdali. AZUMA ukázala, že má bojovné srdce a týmového ducha, protože závod jsme mohli několikrát tzv. zabalit. Já jsem hrdý na to, že jsme to neudělali, a že jsme dojeli do cíle s úsměvem na tváři. Takovýto závod jednou potká každý team, ale teprve tady se ukáže, jestli je to ten opravdový TEAM. Díky AZUMO, že jsi mým TEAMEM!
Ondřej Kňažík, Azuma Dragons

Flotila Cup 2019 Ondřej Kňažík

Úžasné

V sobotu 18. 5. 2019 jsem dostal příležitost fotit závod Dračích lodí na 10 km. Úžasné. Vidět v přímém přenosu 20 + 1 lidí bojujících s větrem, vlnami a tratí z doprovodné lodi. 6 lodí se postavilo na startovní čáru a je zde start. Sleduji dění z doprovodné lodi, připraven s foťákem v ruce zachytit atmosféru na lodích.

Hned po startu se dopředu ženou první tři lodě, jak se později ukázalo, favorité. „Moje“ loď doprovází první tři posádky. Snažím se zachytit vypětí, emoce, sílu 20 lidí s pádly v ruce bojující s vlnami, větrem, vodou. A již je zde obrátka na 5 km.

Z vysílačky se dozvídám, že jedna posádka se dostala do problému s vodou, která je všude kolem. Čekáme na poslední posádku před obrátkou na 5 km, drží se. Po obrátce je vidět, jak loď bojuje s vodou uvnitř lodi. Dva členové posádky nepřetržitě vylévají a vylévají z lodi vodu a já se snažím vše zachytit na fotografii. Já bojuji s houpající se lodí, cloumá to se mnou ze strany na stranu podobně jako s dračí lodí po našem boku. Posádka u Kotvy musí zastavit a loď vyprázdnit, aby mohla pokračovat dál. Do cíle zbývají cca 2 km.

A je zde cíl, posádky všech lodí jsou zchvácené, úplně mokré a šťastné.
Dalimil Marek, Foto Sport Dali – oficiální fotograf závodu Flotila Cup 2019

Flotila Cup 2019

Touto parádní fotografií od Foto Sport Dali přijměte pozvání do naší fotogalerie níže.

 


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI