"

Závěrečná zpráva závodu dračích lodí v ČR - Flotila CUP 2018

21. 05. 2018 , aktualizace: 21. 12. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Výsledky nejdelšího závodu dračích lodí v ČR
Flotila CUP 2018

Brněnská Flotila byla i prvním závodem v rámci EFG CUPu v kategorii 20MIX.

Letos se našlo 6 odvážných posádek, které v závodě s hromadným startem přesně v 10.15 vyrazily z Kozí horky na Brněnské přehradě vstříc neopakovatelným zážitkům směr hrad Veveří, kde se pod mostem otočily a vydaly se na cestu zpět do cíle.

Flotila Cup 2018

Velmi brzo po startu se utvořila trojka dračích lodí a společně si užily celou cestu bok po boku, aby v zatím nejtěsnějším finále jen těsně zvítězila posádka ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín před brněnskou posádkou Dragonclub Brno, která jen o zub porazila Žíznivé saně.

20 MIX

 

Pořadí

Posádka

 

Čas

1.

ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín

 

45:32,94

2.

Dragonclub Brno

 

45:33.52

3.

Žíznivé saně

 

45:34.04


AZUMA Dragons zařadila letos do sestavy poměrně dost nováčků pod heslem ,,Jen ať si užijou, těžší závod není" a statečně hnala vítěznou trojku před sebou až do cíle ve vlastním tempu, zdálky znervozňována hlasitým bubnem Veteránů Brno, kteří obsadili 5. místo před VSJ, která byla letos na Prýglu poprvé a podle slov některých členů posádky bezprostředně po dojezdu ne naposledy a údajně si to také moc užili.

Letošní Flotila byla i prvním závodem v rámci EFG CUPu v kategorii 20MIX. Sami můžete posoudit, jak těsné to letos bylo a jak krásný to byl závod.

Kompletní výsledky závodu i průběžné pořadí v rámci seriálu EFG CUP najdete ZDE

Atmosféru letošní Flotily naleznete na stránkách dvorního dračího fotografa Ladi Jelínka, který nejen fotil, ale ještě si udělal výlet na kormidle své domovské posádky se slovy, že už stejně dlouho neviděl Veveří.

Fotografie ZDE

Na závěr se sluší dodat, že pořadatelé s TORRSEN SPORTS odvedli standardně profi práci a letos objednali i pěkné počasí. Příští rok očekáváme, že se na startu ukážou i další posádky a znovu si to užijeme.

Letos jsme v sobě všichni rozhodně probudili draka a pozvedli svůj tým, jak praví heslo TORRSEN SPORTS.

Na následující závod seriálu EFG Cup ZDE

Flotila Cup 2018

 


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI