"

Halový pohár 2018 Brno - výsledky, rekordy, video a fotomomentky

28. 01. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Halový pohár dračích lodí 2018 Brno - výsledky

Pohár s mezinárodní učastí v Brně oficiálně zahájila Ing. Zuzana Olga Artimová, místostarostka městské časti  Královo pole. 21 mixových posádek bojovalo od 11h ve čtyřech skupinách. Po této základní částí byly posádky dle pořadí rozřazeny do výkonostních kategorií FUN, SPORT a PREMIUM SPORT. Ženské posádky, krom účasti v kategorii FUN, bojovaly o body do Mistrovství ČR ve své kategorii WOMEN.

Zajímavosti ze závodu:

• Nejkratší souboj trval necelých 13 vteřin a překonal tak loňský rekordní čas.
  • Nejdelší souboj, který překonal dosavadní brněnský rekord trval 5:02:41 min. Byl to neskutečný zápas mezi domácí posádkou AZUMA Dragons a Leviathan Dragons. Obě posádky si po jeho skončení užily zasloužený standing ovation (video níže).
  • Nejstarším účastníkem závodu byl Jirko Hájek, který ve věku 65 let reprezentoval slovenskou posádku ŠK Dračia Legia 2012 z Trenčína. Ta navíc zvítězila v kategorii SPORT.
  • Mezinárodní šampióni z Polska KTW Wroclav zůstávají stále bez porážky... a prý to nevypadá, že by se na tom v dohledné době mělo něco změnit. Ale kdo ví, třeba se podaří je brzy někomu řádně nakousnout ;-)
  • Maskotem časopisu DragonBoatSport.cz se stal Varan komodský Rototom z brněnské ZOO.