"

Malé dračí lodě na Svratce 2018 (EFG Cup) - výsledky

13. 05. 2018 , aktualizace: 02. 05. 2019 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Malé dračí lodě na Svratce 2018
aneb Neoficiální mistrovství malých dračích lodí Brno

12. 5. 2018 odstartoval seriál vybraných závodů dračích lodí v Brně na řece Svratce, kde posádky získaly první body na malých dračích lodích pro deset pádlujících.

První závod seriálu EFG Cup se mohl opět pochlubit nálepkou ,,mezinárodní“. Tradičně do Brna zavítali šampioni ze Slovenska ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín, draci a dračice z Vídně Vienna Dragons a také rakouští policisté startující pod názvem Vienna Police Dragons.

Malé dračí lodě na Svratce 2018

„Ideální podívaná na závod je vždy přímo z loděnice, kde jste součástí dračí atmosféry. Dračí souboje si užijete také ze všech jundrovských mostů nebo z mostu v Komíně. Fanoušci dračích lodí také tradičně povzbuzují týmy z protější strany jundrovské loděnice – přes řeku u silnice Žabovřeská,“ řekl za organizátory Michal Osička ze společnosti TORRSEN SPORTS.

Letos se o body bojovalo v kategoriích OPEN, SPORT a FUN, a to na tratích 100 m – kam se přihlásilo 22 posádek a 1 brněnská míle, což je „asi tak přibližně skoro téměř 1,6 km“ 😉 – na kterou si trouflo letos 21 posádek včetně ryze ženské posádky, která reprezentovala značku ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín.

Super Sprint na 100 m v kategorii OPEN a SPORT ovládla posádka ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín. Slováci zvítězili také na dlouhé trati 1,6 km a mohli tak být s prvním vystoupením v sezoně 2018 spokojeni.

Mezi amatéry v kategorii FUN dominovala znojemská posádka Draci EFG – ta vybojovala zlato také odpoledne na 1 míli.

Velkým překvapením celého slunného dne byly posádky z Rakouska. Policisté z posádky Vienna Police Dragons v roce 2017 získali bronz v kategorii SPORT na 1 míli – letos však sáhli rovnou po příčce nejvyšší a do Rakouska putovalo zlato! Stříbro pak přidali také draci a dračice z Rakouska Vienna Dragons. Vídeňáci se neztratili ani na trati 100 m, ze které si odvezli stříbro a bronz.

Pořadatelé ze společnosti TORRSEN SPORTS závěrem ocenili také nejúspěšnější tým žen – Slovenky z ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín.

VÝSLEDKY

 

Malé dračí lodě na Svratce 2018 výsledky

Malé dračí lodě na Svratce 2018 výsledky


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI