"

To bude zajímavá sezona!

15. 05. 2019 , aktualizace: 21. 05. 2019 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Společnost TORRSEN SPORTS 11. 5. 2019 zorganizovala další závod dračích lodí. Tentokrát se do Brna sjely posádky malých dračích lodí, aby bojovaly o první body do seriálu EFG Cup 2019. Přítomnost komisaře Českého svazu dračích lodí (ČSDL) naznačovala, že letos na Svratce půjde také o body do nového seriálu DRAGON RACE.

DRAGON RACE – fér sportovní prostředí pro dragony

DRAGON RACE připravil právě ČSDL pro amatérské dračí posádky. Hlavní podmínkou účasti v DRAGON RACE je to, že v posádce nesmí startovat kanoisté, kteří v minulosti byli nebo stále jsou členy Českého svazu kanoistů – sekce rychlostní kanoistika – to znamená členy oddílů rychlostní kanoistiky. Což pro dračí posádky, jež jsou tvořeny dragony, nikoliv kanoisty, vytváří konečně fér sportovní prostředí, kde si mohou porovnat síly s výkonnostně stejnými „konkurenty“.

Nový seriál pro amatérské sportovce přijali dragoni pozitivně – z celkových 16 přihlášených posádek rovných 10 bojovalo o další důležité body do DRAGON RACE. Na krátké 100metrové trati si mezi dragony vedla nejlépe trenčínská parta Draco Cor.

Průběžné pořadí seriálu DRAGON RACE ZDE


Sprint ovládli mistři ze Slovenska

V Brně startoval také třetí ročník seriálu sportovních posádek EFG CUP. Ten je určen jak pro dragony, tak pro dračí posádky, které mohou mít v týmu aktivní či bývalé kanoisty. Mezi takové posádky v Brně patřili například několikanásobní mistři světa ze Slovenska ŠK Dračia Légia Trenčín 2012. Ti na Svratce ovládli krátkou 100metrovou trať. Zlato vybojovali těsně před další slovenskou posádkou Draco Cor a pražskou Leviathan Dragons.

ŠK Dračia legia 2012 Trenčín v akci

Malé dračí lodě na Svratce 2019

Překvapení na Brněnské míli

Kolem druhé hodiny odpolední odstartovaly posádky na 1,6 km dlouhou trať. Zde bylo opět o co bojovat – rozdávaly se body nejen do seriálu DRAGON RACE a EFG CUP, ale také do DRAČÍHO MARATHONU – seriálu na míru vytvořeném pro milovníky dlouhých tratí.

Na Brněnské míli, jak se na Svratce říká trati dlouhé cca 1,6 km, dokázal ryze amatérský tým Draků z Pryglu porazit dokonce i ostřílené mistry ze Slovenska. Draci z Pryglu si tak za vítězství na Brněnské míli připsali nejen 100 bodů do DRAGON RACE a EFG CUPu, ale také do DRAČÍHO MARATHONU.

„Velice se mi líbila atmosféra a organizace závodu. Zvolený postupový klíč byl atraktivní! Skvělé je, že úroveň závodů v kategorii DRAGON RACE má poměrně vyrovnanou úroveň a na dobrý výsledek může dosáhnout prakticky každá zúčastněná posádka. Závody měly „šťávu“ a i když jsem nezávodil, byl jsem rád součástí akce a bavilo mě to,“ pochválil pořadatele tradičního klání malých dračí lodí na Svratce komisař ČSDL Petr Štěrba.

Pořadatel závodu TORRSEN SPORTS Team

Malé dračí lodě na Svratce 2019

Zlaté Dračice z Pryglu

Draci z Pryglu mají také ženskou posádku Dračic z Pryglu – ta byla v sobotu zlatá jak na 100metrovém sprintu, tak na trati 1,6 km.

„Musím říct, že tuhle sobotu bychom si dali klidně znovu. Byl to přesně ten závod, kdy se ti prostě najednou všechno sejde – dobré počasí, nálada, ti správní draci v perfektní formě. Mysleli jsme si na dobré umístění, ale že to bude taková paráda, to nečekal asi nikdo,“ zhodnotil výkon svých posádek kapitán a trenér Draků z Pryglu Robert Kubíček.

To bude zajímavá sezona!

Heroický výkon Draků z Pryglu v sobotu jasně naznačil, že s dragony, jak se říká posádkám, které nemají mezi sebou aktivní či bývalé kanoisty a vznikly z čistého nadšení pro dračí sport či pohyb, budou muset i ty nejlepší dračí posádky počítat… a mistry světa nevyjímaje 😉

Zlatí Draci z Pryglu

Malé dračí lodě na Svratce 2019

Foto ze závodu: Ladislav Jelínek a Mirus Ostrý 


Průběžné pořadí seriálů závodů dračích lodí 2019
DRAGON RACE ZDE
EFG CUP ZDE
DRAČÍ MARATHON ZDE

 


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI