"

Výsledky a ohlédnutí za 6. ročníkem Otrokovické desítky

18. 07. 2018 , aktualizace: 19. 07. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Ohlédnutí za 6. ročníkem Otrokovické desítky

Otrokovická desítka, nebo také dračí biatlon, jak se mezi zasvěcenými říká tradičnímu závodu malých dračích lodí na rybníku Štěrkoviště, přilákal letos do Otrokovic na 35 posádek. A to i přes to, že se ve stejném termínu konal v Pasohlávkách již 13. ročník kultovního Pálavského festivalu dračích lodí. Ten se navíc letos jel poprvé v historii také na malých dračích lodích.

Termín Otrokovické desítky si bohužel nemůžeme vybírat, protože jsme součástí Otrokovických letních slavností a ty mají pevný termín,“ konstatovala ředitelka závodu Lucie Kotoučová. „Přesto, že se letos termín závodu kryje se závody v Pasohlávkách,  jsme s účastí posádek spokojeni. Počasí nám také přálo a bylo vidět, že si to posádky i návštěvníci opět užívali,“ dodala paní Kotoučová.

A posádky, jenž letos dorazily za dračím sportem do Otrokovic, si mohli nejen poměřit své síly na trati 150 m, ale mohli se také zůčastnit tzv. dračího biatlonu – závodu, který je kombinací jízdy na dračí lodi a střelby z airsoftové pušky na terč.

Na krátké 150 metrové trati dominovali Fresh Dragons v kategorii FUN MIX, druhé místo obsadil ARNOLD club a třetí byla Krutipálda. Ve firmách dominovali Conti Dragon Fly, druzí skončili úřadující mistři – posádka BCL, třetí příčku letos obsadila posádka Nixdorf.

V kategorii žen byly nejrychlejší ženy z Kanoistiky Kojetín, které zvítězily před ženskými posádkami TESCO SW OFFLINE DRAGONS a Nautilusem.

Mixy byly záležitostí převážně posádek z Kvasic – mezi první Kotvy Kvasice a třetí Vodácký klub Kvasice se vklínil na druhé místo Nautilus.

Prostě Dragon Force Přerov

V juniorské kategorii se týmy  mladých přerováků, kteří pod názvy Kanoe Přerov - zlatí a Dragon Force Junior - stříbrní, vzali Otrokovickou desítku jako přípravu na letošní MS národních posádek v Atlantě. Bronz v juniorech putoval k mladým dračím nadějím z Kvasic.

Závěrem celého dne mohli návštěvníci shlédnout exhibiční jízdu Mistrů světa z Dragon Force Přerov – ti ve složení MIX pak zajeli dračí biatlon nejen bez trestných bodů, ale také v čase, který byl o minutu lepší, než nejlepší čas celého dne, tedy čas juniorů z Přerova. Seniorský tým Dragon Force si tak vysloužil uznání od mladších kolegů i závodníků z ostatních posádek. A naznačil, že je do americké Atlanty na Mistrovsví světa národních posádek skvěle připraven.

Letošní MS v Atlantě se uskuteční 14. - 15. 9. 2018 a časopis DragonBoatSport.cz připravuje pro vás reportáž ze soustředění Dragon Force Přerov, které letos proběhne na brněnské přehradě.