"

Výsledky závodů Plumlov Open 2018

03. 09. 2018 , aktualizace: 04. 09. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

1. 9. 2018 se na Plumlovskou přehradu opět vrátily sportovní posádky velkých i malých dračích lodí, a to pod hlavičkou TORRSEN SPORTS.

Plumlovská přehrada se letos opět zařadila k závodům dračích lodí, které TORRSEN SPORTS organizuje v České republice a na Slovensku.

Nejvíce dračáků měli Vrahovice

Nejpočetnější výpravou velkých dračích lodí byly letos posádky Vrahovické sací jednotky. VSJ Women získala zlato na 200 m i na 1000 m. VSJ Mix zvítězila na 1000 m a na dvoustovce získala stříbro. Pořadatelé ocenili za skvělé výkony také jedinou juniorskou posádku VSJ Dračáta – na 1 km si junioři z Vrahovic dojeli dokonce pro bronz v kategorii FUN.

Dračí lodě Plumlov Open 2018 - Vrahovická sací jednotka

V kategorii FUN však v sobotu dominovala posádka FRMDRK, která zvítězila na obou tratích. Ve Sportech na 200metrové trati měla nejvíce sil brněnská AZUMA Dragons.

Na desítkách řádil Dragonclub Brno

Mírně deštivé dopolední počasí na Plumlově vystřídalo „jen“ zataženo s občasným vykouknutím příjemných slunečních paprsků a velké dračí lodě pro dvacet pádlujících vystřídaly posádky lodí malých, tedy desetimístných. Kategorie MIX i OPEN ovládl tým Dragonclubu Brno a ukázal, že na blížící se Mistrovství České Republiky ČADL do Račic je připraven.

V ženách byly na 200 m nejrychlejší Rebelky a 1 km nejlépe zvládly ženy z Draků z Prýglu.

„Se závodem i z účastí posádek jsme spokojeni“, okomentoval po závodě průběh i účast více jak 30 posádek dračích lodí na Plumlově ředitel závodu Michal Osička ze společnosti TORRSEN SPORTS. A i proto se můžeme za rok opět na Plumlově těšit na sportovní posádky dračích lodí.

Závěrem: Blíží se vrchol sezóny Českého svazu dračích lodí a finále EFG Cupu

Jelikož byl závod Plumlov Open bodován do prestižního seriálu závodů dračích lodí EFG Cup 2018 a zároveň byl posledním nominačním závodem na Mistrovství Českého svazu dračích lodí 2018, nezbývá, než závěrem všechny nadšence dračích lodí pozvat  od 21. - 23. 9. 2018 do autokempu Merkur.

V Pasohlávkách se letos chystají nejen významné závody dračích lodí, ale také spousta koncertů v rámci ukončení turistické sezóny – Janek Ledecký, Kreyson, K2, Doga, Morčata na útěku a další. A navíc je – v rámci festivalu KRYGL FEST 2018 – připraveno cca 60 druhů piva ve stáncích, soutěže a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé!