"

V Brně zakončili sezónu dračích lodí tradičním Prestige Cupem

10. 10. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Vrchol sezóny dračích lodí v Brně na řece Svratce

Na 40 posádek bojovalo na malých i velkých dračích lodí o pohár Prestige Cup 2018. Na závod dorazily jak brněnské posádky, tak také účastníci nejvyšších soutěží v ČR. Do Brna také tradičně přijeli několikanásobní vítězové prestižního poháru a letošní Mistři světa klubových posádek Dračia Légia 2012 Trenčín ze Slovenska.

Očekával se velký souboj především o to, zda poletech získá cennou trofej domácí, tedy brněnská posádka.

Zůstane letos pohár v Brně?

Svými výkony v rámci celé sezóny dokazovali především draci a dračice z Dragonclubu Brno, že by mohli letos favority ze Slovenska či z posádky Žíznivé saně porazit. Pádla si však ve dvacítkách na zlato „brousili“ také Vicemistři ČR ČSK 2018 z Pasohlávek posádka AZUMA Dragons. Čekalo se také, jak 2600 m zajedou Brněnští draci, Draci z Pryglu a další domácí týmy, které svrateckou vodu znají již téměř nazpaměť.

A brněnské modlitby byly vyslyšeny… alespoň v kategorii 20 MIX! Brněnský Dragonclub na dvacítkách potvrdil, že je v současnosti nejrychlejší sportovní posádkou v Brně a zlato získal před ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín a posádkou Žíznivé saně.

V desítkách se již žádné překvapení nekonalo – kategorii OPEN ovládly Žíznivé saně a zlato z kategorie WOMEN a MIX putovalo na Slovensko, zde zvítězila ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Pohoda, sluníčko, dobré jídlo a pití

Celou sobotu provázelo krásné počasí a posádky i návštěvníci si tak mohli vrchol sezóny patřičně užít. Pořadatelé zajistili výborný catering, na čepu byl lahodný Strakonický Dudák, kterému zdárně sekundovaly domácí klobásky na grilu a vepřová kýta dělaná na ohni.

Dárky od značky VÝVOJ a BODY EXPRESS

Než došlo na tradiční dekorování vítězů, moderátor vyhlásil vítěze soutěží časopisu DragonBoatSport.cz – nejprve si přišli výherci pro své volné vstupy na cvičení EMS do studií BODY EXPRESS (ty se budou na zimní fyzickou přípravu hodit) a poté byly předány tři dárkové vouchery na oblek značky VÝVOJ.

Vítězové Moravské národní ligy ČADL

Vyhlášení výsledků bylo tradičně veselé. Nejúspěšnější posádky Prestige Cupu si převzaly své trofeje a na závěr pořadatelé odměnili také nejúspěšnější posádky Moravské národní ligy – 1. místo AZUMA Dragons, 2. místo SEREPES a 3. místo. Žíznivé saně

Tajný host na tombolu

Závody byly ukončeny, poháry předány, ale jedna věc stále nebyla jasná – pořadatelé z TORRSEN SPORTS před závodem avizovali, že letošní tombolu bude vyhlašovat speciální host. Také si bylo možno na fb časopisu DragonBoatSport.cz tipnout, kdo tím hostem bude:

• A: Madonna / Přijela do Brna na Strojírenský veletrh.
  • B: Sharon Stone / právě natáčí v Brně pokračování filmu Základní instinkt „26 let poté“.
  • C: Daniel Nekonečný / Konečně pochopil, že jedině Dragon, který zvládne ujet 2600 m pod 13 min. se dostane rovnou do nebe. A letos u toho chce být osobně.
  • D: Někdo úplně jinej…

A jak to dopadlo?

Byl to někdo úplně jinej….

P.S: Asi chcete vědět kdo... tedy, pokud jste letos na Prestige Cupu nebyli (velká škoda), pak mrkněte do naší fotogalerie, kde jsme pro vás vybrali parádní fotografie od Jaromíra Rezka), a kde mimo jiné také zjistíte, že tím tajným hostem byla zpěvačka a členka ženského hudebního dua Čokovoko, performerka, textařka, herečka a (stand-up) komička Adéla Elbel ;-)